KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12261027
*
nr 1226 1027
Oljemålning
Anitha Bondestam, Sverige. "Min Vasarely 1". Signerad, daterad Anitha 2009. Mixed media olja, akryl i relief, 64x107 cm. Skänkt av konstnären, stadsbrud Anitha Bondestam
Kondition: smärre färgbortfall
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
torsdag 18 oktober 2018
kl 18:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/10 14:38:40
1
ledande budet*
18/10 17:31:31
2
600 kr
18/10 17:31:31
1
700 kr (Budbetjänt)
18/10 17:31:44
2
800 kr
18/10 17:31:44
1
900 kr (budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Tema
18 okt
Stadsbrudskåren
Välgörenhetsauktion i samarbete med Stadsbrudskåren
Intäkterna från årets Stadsbrudsauktion kommer oavkortat att gå till två grupper i Stockholm som båda gör stora insatser för att hjälpa utsatta, ...
Läs mer om StadsbrudskÃ¥ren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akryl i relief anitha bondestam mixed media olja olja oljemålning oljemålningar skänkt av konstnären sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:41
*
Oljemålning
Kondition: smärre färgbortfall
Läs om budbetjänten
Läs mer om StadsbrudskÃ¥ren
nr 1226 1027
Oljemålning
Anitha Bondestam, Sverige. "Min Vasarely 1". Signerad, daterad Anitha 2009. Mixed media olja, akryl i relief, 64x107 cm. Skänkt av konstnären, stadsbrud Anitha Bondestam
Kondition: smärre färgbortfall
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.700 kr |
Sista tid för bud online: |
torsdag 18 oktober 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/10 14:38:40 | 1 | ledande budet* |
18/10 17:31:31 | 2 | 600 kr |
18/10 17:31:31 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
18/10 17:31:44 | 2 | 800 kr |
18/10 17:31:44 | 1 | 900 kr (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Tema
18 okt
Stadsbrudskåren
Välgörenhetsauktion i samarbete med StadsbrudskÃ¥ren Intäkterna frÃ¥n Ã¥rets Stadsbrudsauktion kommer oavkortat att gÃ¥ till tvÃ¥ grupper i Stockholm som bÃ¥da gör stora insatser för att hjälpa utsatta, ...Läs mer om StadsbrudskÃ¥ren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akryl i relief anitha bondestam mixed media olja olja oljemålning oljemålningar skänkt av konstnären sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:41